Schody
Balustrady

Ewa Dropińska

Andrychów, Małopolska

Schody na konstrukcji metalowej

Firma Ewa Dropińska wykonuje róznego rodzaju schody na konstrukcji metalowej. Stopnie mogą być zrobione metalu, podobnie jak konstrukcja, ale także drewna czy szkła.  Zlecenia wykonujemy głównie w południowej części Polski, w takich województwach, jak: małopolskie, śląskie, świętokrzyskie, opolskie. Możemy jednak wykonać konstrukcje także w innych częsciach Polski oraz za granicą. 

Dane kontaktowe

Metalowe schody industrialne

Przykład ze zdjęcia wykonaliśmy na konstrukcji z ceowników, stopnie zaś stanowi blacha ryflowana wygięta na brzegach. Całość pomalowaliśmy farbą młotkową w kolorze czarnym. Dodatkowo zdobi je minimalistyczna balustrada z profila kwadratowego, pospawana w jednym kawałku i przykręcona do konstrukcji. Schody idealnie pasują do domu wykończonego w stylu industrialnym.  

schody industrialne

Nowoczesne schody dywanowe

Tę lekką konstrukcję stalową obłożyliśmy jedynie płytą OSB, ponieważ na dalszym etapie zostały one obklejone wykładziną przez ekipę remontową. Stabilność stopni jest zapewniona przez konstrukcję metalową pod nimi i odpowiednio dobraną grubość płyty. Całości dopełnia nowoczesna balustrada typu harfa. Możemy też wykonać stopnie drewniane na takiej konstrukcji.

Konstrukcja schodów obita płytą OSB, z balustradą do sufitu

Metalowe schody Kręcone

Inwestor poprosił nas o wykonanie niedrogich schodów na strych. Ze względu na małą ilość miejsca i niewielki otwór, zbudowaliśmy schody kręcone. Blacha ryflowana posłużyła za trepy, dając użytkownikom stabilność i zabezpieczenie przed poślizgnięciem. Minimalistyczna poręcz z rur jest przymocowana do schodów. Staramy się dopasować projekt do miejsca montażu i potrzeb naszych klientów.

Schody kręcone ze stopniami z blachy ryflowanej

Schody ażurowe

Tutaj, przy współpracy ze stolarzem, wykonaliśmy metalową konstrukcję schodów wraz ze stopniami obłożonymi deską podłogową z bambusa, taką samą, z jakiej wykonana była podłoga w pomieszczeniach łączonych schodami. Tego typu konstrukcja jest świetna do niedużych przestrzeni, ponieważ nie zabiera optycznie miejsca, ale odnajdzie się także w lofcie.

Schody ażurowe z bambusowymi stopnicami

Schody półkowe

Schody półkowe wyglądają najlepiej, jeśli konstrukcja zostanie wykonana przed tynkowaniem i wykończeniem ściany. Dzięki temu system montażowy można ukryć i schody wyglądają, jakby lewitowały. Wykonywaliśmy tego typu projekty wielokrotnie, ale nie posiadamy zdjęcia po wykończeniu, dlatego przykładowe zdjęcie jest zapożyczone z internetu. Takie same znajdują się w naszej ofercie.

schody polkowe

Balustrady schodowe

Można u nas zamówić wykonanie samej balustrady schodowej. Wtedy staramy się dopasować ją do istniejących schodów oraz życzeń naszych klientów. Możemy także wykonać je zgodnie z dostarczonym przez klienta projektem. Stosujemy takie materiały jak: stal nierdzewna, stal kwasoodporna, stal czarna malowana na dowolny kolor, drewno, szkło klejone i hartowane, szkło typu OptiWhite, szkło barwione. 

Balustrada łącząca szkło, drewno i stal nierdzewną
CLF_www-badge_okragly_niebieski


Dbamy o ciągły rozwój

Zgodnie z misją firmy, stale poszerzamy nasze horyzonty i poszukujemy rozwiązań, które pozwolą nam jak najlepiej odpowiadać na Państwa potrzeby. Dlatego dołączyliśmy do rocznego programu rozwoju Coraz Lepsza Firma. Naszym celem jest stanie się najbardziej rozpoznawalną marką w branży ze względu na innowacyjność, jakość usług oraz wyjątkową obsługę klienta.