Balustrady
ze stali nierdzewnejFirma Ewa Dropińska wykonuje balustrady ze stali nierdzewnej na indywidualne zamówienie. Nasze balustrady zawsze są wykonane z myślą o miejscu, gdzie są montowane oraz osobach, którym mają służyć.  Możliwy jest montaż od góry lub boczny (od czoła). Montujemy barierki zarówno na balkonach jak i schodach, a także tzw. balkony francuskie. Do wyboru są różne metody wykończenia – polerowanie lub satynowanie. Jeśli interesują Państwa inne balustrady – np. całoszklane na rotulach czy w profilu aluminiowym, lub malowane proszkowo na dowolny kolor, zapraszamy do kontaktu – także mamy je w swojej ofercie.

Na nasze balustrady nierdzewne oferujemy:

10 lat gwarancji

Jesteśmy pewni, że nasze wyroby wytrzymają dłużej, niż budynek.
Dla Państwa spokoju mamy jednak zapis w umowie gwarantujący 10 lat na wykrycie wad, które usuniemy.

Szybki montaż

Termin realizacji to miesiąc od potwierdzenia zamówienia, ale staramy się wykonać go szybciej. Montaż, w miarę możliwości, wykonujemy w jeden dzień.

balustrada
Prosta balustrada z poziomym wypełnieniem z rurek
Balkony francuskie ze stali nierdzewnej z możliwością otwierania
Balustrady nierdzewne

Oferujemy kompleksową usługę wykonania balustrad na wymiar wraz z zaprojektowaniem, transportem oraz montażem. Stal nierdzewna to nasza specjalność. Wszędzie, gdzie to możliwe, połączenia są spawane i doprowadzane do takiego stanu, że spoiny są niewidoczne. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, biorąc pod uwagę specyfikę budynku, w którym balustrada ma być montowana.

Barierka ze stali nierdzewnej z wypełnieniem z szerokich profili
Sposób montażu

Wykonywane przez nas balustrady ze stali nierdzewnej nie są przykręcane, a przyspawane do elementów montażowych. Te z kolei są przymocowane do budynku za pomocą bardzo mocnych i trwałych kotew chemicznych. W przypadku większych balustrad mocujemy także pochwyt do ściany, dla większej sztywności całej konstrukcji. Dopasowujemy metodę montażu do miejsca.

Słupki i pochwyt ze stali nierdzewnej z wypełnieniem szklanym
Nierdzewne balustrady z wypełnieniem szklanym

W naszej ofercie znajdą Państwo także balustrady z wypełnieniem szklanym. Istnieje możliwość zabarwienia szkła. Najczęściej używamy szkła klejonego, ponieważ jest bardzo bezpieczne w takich konstrukcjach – nawet jeśli szyba się stłucze, pozostanie przyklejona na warstwie kleju. 

Polecają nas klienci
Przykładowe balustrady

Balustrady nierdzewne są jednym z najbardziej popularnych produktów stosowanych w budownictwie na Śląsku. Używane są szeroko w Katowicach, BielskuBiałej, jak i w wielu innych miastach regionu. Są one niezwykle trwałe, estetyczne i odporne na korozję.

Balustrady TIGMIG są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej i są wyjątkowo trwałe. Są one odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, słońce czy wilgoć. Oznacza to, że te balustrady balkonowe są w stanie wytrzymać wszystkie warunki pogodowe bez uszkodzeń. Niezwykle ważną zaletą balustrad nierdzewnych jest ich estetyka. Stal nierdzewna ma piękny, błyszczący połysk, który nadaje elewacji budynku lub balkonowi nowoczesnego wyglądu. Balustrady nierdzewne są dostępne w szerokiej gamie kolorów, więc można je dopasować do każdego stylu architektonicznego. Tak, z sukcesem malujemy proszkowo lub natryskowo balustrady wewnętrzne, oraz proszkowo balustrady zewnętrzne. Balustrady schodowe czy też balkonowe ze stali nierdzewnej są również wyjątkowo odporne na korozję. Oznacza to, że nie wymagają częstej konserwacji ani renowacji, a ich trwałość jest znacznie większa niż innych materiałów. Jeśli szukasz trwałej, estetycznej i odpornej na korozję alternatywy dla standardowych balustrad, barierki nierdzewne są idealnym wyborem.

Warto zwrócić uwagę na to, by były one spawane, a nie skręcane, ponieważ dzięki temu balustrady wytrzymają wiele lat. Nasze produkty z naszym montażem są objęte 10-letnią gwarancją, ponieważ nie są to chińskie systemówki, a solidne, spawane konstrukcje dopasowane idealnie na wymiar. Oznacza to też, że wykonujemy wszelkie nietypowe zlecenia.